Cos I know... I know... I never meant to cause you no pain
And I realize I let you down
But I know in my heart of hearts
I know I'm never gonna hold you again
Phil Collins - I Wish It Would Rain Down
Бутилка коняк... за изпроводяк...
« публикувано на 29-03-2010 @ 5:33 pm »
фотография: из статиите на Уикипедия
слушайки: Agent Provocateur - Red Tape
Интересно! Ден ли мина, два ли… от последното ми полит-обвинително настроение, което превърнах в няколкостотин реда статия. И ето, че днес силните на деня отново провокират по възможно най-крайния начин познат на модерната терористична философия.
На първо време ще е добре Vesti.bg да (си) оправят заглавието “Чеченски терористи взривиха московското метро”. Че е имало взрив - имало е, че карантиите на агресорите са с чеченски произход - така е (за това свидетелстват социалната заинтересованост и подробното себеинформиране, нещо с което Руслан се занимава). Целта се е оказала (щото не може да знаем със сигурност какво са искали да гръмнат камикадзетата) станция “Лубянка” - част от московското метро.
Но не може да говорим за “взривиха московското метро”. Този подземен… Лувър, с цялата си крупна структура, да не кажа архитектура, не може да бъде съборен просто ей тъй. Сега, да не давам карт бланш и оферта “Айде да те видим…” на следващите терористи, тествайки доблестта им, вярата (в каквато и да е кауза или бог), както и разрушителната мощ на бъдещото им бомбено творение. Коментарите под новината във Vesti.bg, а и в другите интернет ежедневници - отново без коментар. Клекчите за зъби (от предния път) все още са на масата, мисля че знаете какво да правите с тях…
Сега малко самоцелни разсъждения. Току виж напипам болната тъкан, която все още не се е превърнала в угнила мръвка, невъзможна за спасение, дори и чрез лекарска намеса.
- разбирам, че ни информират от време на време, като показват видео записи, писма или някакви други “ясни” доказателства, поставяйки черна точка върху челата на терористите (въпросните признали си/поели отговорността). Тук се обажда конспиративното разковниче… Защо пък трябва да приемаме думите им (на дезинформиращите ни) за чиста монета?
- за чий член им е на бомбаджиите да гърмят невинни (така де, всеки с греховете си, но… да чакам на спирката на метрото и внезапно да се превърна в “Pedigree Pal” - не одобрявам) хора по спирките на метрото?!
- ФСБ (бившата централа на КГБ) била в близост - айде сега - в близост, в близост… колко да е в близост?! Да не се влиза през станцията случайно? Или пък президента закусва в някой от несъществуващите вагон ресторанти?
- ако толкова искат да тепат някой, че и евентуално да се промени нещо, а не просто да привлекат още негативи към и без друго разбитата си държава, бомбаджиите можеха просто да пробват един як щурм срещу Кремъл. Примерно… 20-30 камикадзета, прилично подвижни в разгърната формация. БАМ, БАМ! Пробиват стената, после каквото има друго за “разчистване” - охрана, пазачи, военни часовои и т.н. Влизат с шут при Медведев. Оцелелите борци за “xxxxxx” (тук стои въпросът кой за какво се бори) са поне двама - доразвиват атака си, а с това и понятието за… успешна терористична маневра;
Перфектно!
Постоянно ми мирише на правителствени ташаци - при това от любимия ми сорт - спаружени, накиснати в собствен сос. Така е… атентаторите ще си поставят по-висши цели. Не могат ли? Горния план с подходящата бройка пешаци и не особено сложна стратегическа подготовка може да затрие “правилните хора”, без да мрат “невинни”. Едва ли студента, чакащ метрото, или бабата с купените моркови в плетената торба, са хората, изсипали (или дали заповед за поръсването на) бомбите, погубили съгражданите на терорягите…
Пичове като този тарикат са в дъното на цялата воняща ситуация. Броячът му кове 91-та година, докато в секундата, маркираща това зловещо чукане измират поне 50-60 човека, покосени от неговата велика творба. Да не говорим, че голяма част от тях са деца…
Искал да направи нещо полезно, съжалявал бил… Михаил “Тефлонов” Калашников - така можеха да те кръстят на шега, ако не беше изкопирал професионализма, а бе кибичил в някой завод за посуда… Малко по-здравословно е, носителю на ордени и национални почести!
Последно за сериозни чеченци чух преди осем години, когато Мовсар Бараев направи показно - за целия свят. Разбира се - не се измъкна жив. Как си го представяте това? Само дето… сдухването на ФСБ (руските спец части) и адекватността на цялото руско правителство (тогава с дуче Путин) обгазиха и без друго преебаните физически, а и психически, заложници на чеченеца. Мисля, че имаше жертви (а не само припаднали в несвяст).
Но кой би съдил “героите” (още един път питам), след като бутилката коняк остава пълна в близост до окървавеното тяло на могъщия, груб и озверял, загубил човешкото в себе си, терорист?!
| « Агресия или Героизъм - въпрос на гледна точка | Пролет пукна, а вие ?! » |
- alcoholia(1) art(44) attitude(113) brainfart(71) conspiracy(34) cynemaniac(95) destiny(36) detective(10) fun(193) internet(42) lifestyle(333) lyrics(10) madness(117) media(37) memories(140) mindcrush(228) moral(19) music(24) politics(49) porn(11) problems(159) quiz(12) relationship(76) school(7) sex(130) sport(10) stress(6) travel(21) war(12) webcafe(6) work(32)
- adventuring (3)
- breaking news (7)
- cynical speech (876)
- just a photography (2)
- mindcrushing art (121)
- notes from the bar (6)
- novel: a detective story (12)
- novel: the taste of bravery (3)
- play: a comedy for lunatics (7)
- play: audience in menses (8)
- questions and answers (8)
- shapes (16)
- short story: an exciting touch of a hate (3)
- table for two (4)
- those sleepless nights (12)
- those vicious rains (5)
- victoria's secrets (15)
-
Спамъри
- asktisho @ 2016-07-21
Спред, спред... :)
- legrandelf @ 2016-07-18
:) Thanks a lot! Или с други думи, благодаря сърдечно :} Spread the мълва! :))
- asktisho @ 2016-07-18
Хаха, тези клипчета са невероятни! Харесва ми, че си открил дарбата за сценично поведение и, че я развиваш! А и...
- елегантни обувки @ 2016-01-05
Страхотно клипче :) Много малко хора могат да го разберат за съжаление!
- alen @ 2013-10-29
о, дано да е едноетажна и също така любвеобилна, освен толерантна и строга... ;))
- рицар @ 2013-10-25
:) качихме стъпала, полуетажа е близо. а тя е толерантна, изчаква те строго да я заобичаш по свой си начин.
- alen @ 2013-10-24
риц (Крис), ти още ли я мъчиш тая пуста психология, пич! ;))
- рицар @ 2013-10-23
Имам и един любим цитат от Уго, ама е възможен само след голяма палермо с няколко бирички, сори, пък и...
- рицар @ 2013-10-23
"За да съдим за детето справедливо и вярно, не трябва да го пренасяме от неговата сфера в нашата, а сами...
- legrandelf @ 2013-10-20
Съвсем не - можеше линк да пуснеш. Кой гледа X-Factor?
- asktisho @ 2016-07-21




Посей семето на мъдростта си
Trackback | RSS 2.0
1. То така се влиза при Медведев мислиш - БАМ! БАМ! И аз бих предпочела да гръмнат него, но ако можеха, да го бяха направили.
2. Гръмнати се 2 метро станции и едната наистина е на 50 метра от (бившата)централа на КГБ. Гледах репортажи. Съвсем целанасочено са си гърмяли.
3. Нищо му няма заглавието на Вести, заяждаш се ненужно в случая.
По точка 1 - а ти как мислиш (?!) се влиза?! С предварително уговорена среща? :) Come on…
По точка 2 - целенасочено към ФСБ ли?! Малко преждевремменно са гръмнали тогава… а обикновено са точни (?!)
По точка 3 - това не е заяждане, а изискване за по-високо качество. “Взривиха” не е точната дума, а търсене на сензация!
П.П. Официално ти променям линка на блога с този на Енея - като 2 капки вода сте в обосновката :)
На крив… Елф, Енея-та му е винОвна! :Р
:)))
(не е за вярване, че така ще ме разсмеете под подобна статия)
Смях по време на криза :) Какво повече му трябва на човек…
Тя стана като моя случай на един курорт. Запознах се там с един пич, пийнахме и ония ми се хвали: “Аз миналата година ебах на Димитровградската болница личния състав”.
Бре! - викам, ти си се скъсал… толкоз народ
- Не, бе, оня началничката, на отдела, бе!
Че и тия :))))
Ама ти намери мястото на калашника :))
Проблемът е ужасно тежък, благодаря за линкването!
Аз съм против атентатите, не защото съм демократ и прочие утопични определения. Защитавам каузата на Свободна Чечения и именно затова смятам, че подобни неща влияят зле на каузата. Загиват невинни. Нищо повече.
Имах предвид заглавието “Чеченски терористи взривиха московското метро”, иначе работата не е хич смешна…
Ужасно е да си на неподходящото място и време, ега ти съдбата в понеделник сутрин… гадно е да си невинна жертва…
Руслан, подкрепям!
Кръстю, хванах аз шегата. Не съм си и помислял, че ще проявиш доза (черен) хумор. Поне не веднага :)
Силвия, то… не мисля, че има подходящо време, в която и да е сутрин или вечер, да се окажеш първи в списъка на невинните жертви… :)
хммм, навремето прочетох в една книга следното - “Насилието е последното средство за действие на некомпетентния”. Много умна приказка…
Според мен, всички крайни ислямонеразбиращи чеда, зовящи се с различни благозвучни наименования на организации и движения, са си чиста проба заблудено, пушечно месо защото:
1. не са вникнали в религията, която претендират че изповядват;
2. методите им на действие едно че са в разрез с тяхната религия, второ че са нехуманни, трето че са супер неефективни;
3. обслужват чужди интереси и то с усмивка на уста, без да се замислят и грам има ли полза от всичко това или всичко е на халост;
4. отиват си зян, без да постигнат каквото и да е;
5. правят го не за, уж “благородната кауза”, а защото аллах им е обещал сума ти и хурии, при определени условия…
И как да обръщаш сериозно внимание на такива хорица. Ама пред вид преражданията на душите, ще им простим глупостите, които вършат. А следващото прераждане ще видим какви ще ги вършим :)))
Но за Калашников, не си прав Елф. Той просто е бил на правилното място, в правилното време и съвсем естествено се е възползвал от ситуацията. А както всички знаем, победителите не ги съдят и те пишат историята… ;)