Cos I know... I know... I never meant to cause you no pain
And I realize I let you down
But I know in my heart of hearts
I know I'm never gonna hold you again
Phil Collins - I Wish It Would Rain Down
Вълнуващ допир на омраза
« публикувано на 13-04-2009 @ 9:08 pm »
фотография: Amy at “Photo.net”
слушайки: Moby - Any Given Sunday OST - Flying Foxes
Блица по стените се натрапваше в очите ми. Ритмично дразнещата украса, целяща да вдигне реномето на това пропаднало заведение, още повече ме караше да бръчкам чело. Превърнах се в един износен портрет на подозрително виновна личност. Тегоба от очите и малко настръхнали косми върху кожата на ръцете ми. Едва ли не вечерта сега започваше, но неизгорелите фасове по земята и парещия локомотивен задух, изпълващ въздуха наоколо, ми напомниха че имам нещо по-важно за вършене…
Самосъжаленията, в каквато и форма да са те, трябва да се пренебрегват. Плъзгам се по звука, бутам се сред хората, за да приближа онзи отвратител край - дъното на клуба. Блица продължава да обърква зрението ми, останах без слух, всичко се движи така задушаващо, сякаш цялата улична гадост си прави коктейл в устата ми.
Няколко души се припознават в мен. Няма начин… Вида ми не е типичния за това място. Повечето страняха от мен. Мислеха, че съм ченге… Навярно можежа да се окажат прави, предвид мислите, които имах по адрес на цялото това място. Без съд и присъда обаче е най-отчайващия и погрешен метод, който един здравомислещ човек може да подхване.
Музиката се катереше по мен, по-бързо, отколкото аз се свличах по стълбите. На два пъти щях да падна, но дрогираните ръце на няколко феериращи същества ме поеха. Запазих равновесие, настъпвайки краката им и попивайки от олигавената им усмивка. Проблема с наркотиците е простичък - забравят да преглъщат! Мразя това място!
Трилър, най-описателен би бил той, за да даде ясна представа къде се намирам и по-какъв начин сетивата ми се настройват в тази описателна ситуация. Виждам я - точно там, където ада се разтваря, за да погълне поредната грешна душа.
Грешката е в нея?
В мен… или в двама ни?
Не изпитвам вина, тъй като търся логика във всичко. А когато е намесена тя - очите ми се преобръщат, виждам неща които никога не бих изрекъл на глас, но са… обозримата истина. Онази, която вкарва по-особена миризма в ноздрите ти - така че да те задуши в собствения сок на прегрешението.
Грях?
Беше полугола. Вероятно в несвяст. Някаква цигара догаряше между пръстите на ръката й. Три пръста плът деляха дупето й да блесне насред вихрещия се купон. Хрипаше…
Приближих се, взех няколко ледчета от най-близката чаша и ги спуснах по тялото й… Тя потрепери и изстена. Завъртя лице към мен, без да отваря очи. Музиката гърмеше толкова силно, че ми подейства като катализатор.
Рояка вредители около нея се отдръпнаха в мига, в който дланта ми изсвистя във въздуха и се залепи с червендалест отпечатък върху лицето й. Няколко пъти!
Опита да отвори очи, изпусна цигарата в краката ми, наплю ме, докато още блуждаеше в нарко съня си. Хванах я с една ръка за челюстта и притиснах скулите й. Исках да видя зъбите. Бутнах пръст между устните и само след секунда тя ме захапа. Стисна силно, успя да докара гримаса на лицето ми. Отворих леко уста, но без да издавам звук… не мисля, че и да го бях направил, нещо щеше да се промени, на фона на гърмящия ритъм.
Вече ме гледаше. Спускаше клепачите си бавно, още по-бавно ги отваряше. Облиза се и направи опит за усмивка… Реших да сменя тестовата площадка на нейното пробуждане.
Качих я на рамото си и започнах да проправям път към изхода на клуба. От блъскането в тъплата, клатушкането и грубата ми походка, в миг усетих целия си гръб мокър. Държах главата й надолу, за да не се задуши от повърнята.
На изхода… ме очакваше проблем. Свалих я от мен и пробвах да я водя през кръста. Главата й се движеше без живот. Непрекъснато клюмаше и варианта да е заспала на рамото ми, се струваше най-подходящ.
Горилите обаче се оказаха по-прозорливи в тази катранено прокобна вечер. Дланта на единия от гардовете се опря в рамото ми. Другия, повдигна косите й и ми отправи недвусмислен поглед. Опитах да пробия, но ме спряха с телата си. Наложи се да импровизирам…
Незареденото оръжие, което държах на глезена си ми влезе в употреба. Беше достатъчно тъмно, за да не видят празния барабан на револвера. Бях на миг разстояние от строшаване на двете ми ръце, краката, всички кости по тялото ми… а накрая и черепа…
Трите стъпки назад, непрекъснато отъркващ се в намусени физиономии, готови да ме сдъвчат и изплюят в някоя кофа за боклук, се оказаха най-трудните в живота ми. Тя не спираше да хрипа върху рамото ми. Краката ми трепереха, но ръката с пистолета стоеше стабилно - право напред, към главата на единия от пазачите.
Блъснах с крак вратата и музиката излезе заедно с мен. Тътена в ушите ми от краткия престой в клуба, също ме последва… Сподавени реплики по мой адрес, недоволни ръкомахания и няколко телефона долепени, до мазните вратове на гардовете ме изпратиха в нощта…
Рано или късно той щеше да я потърси!
Но подобно на наркоман, не бих могъл да се отърся от зависимостта си към нея… приемах смъртта й… само ако беше редом с моята…
Обичах я!
| « Честит Циничен Ден ! | Какво по дяволите искат мъжете ?! » |
- alcoholia(1) art(44) attitude(113) brainfart(71) conspiracy(34) cynemaniac(95) destiny(36) detective(10) fun(193) internet(42) lifestyle(333) lyrics(10) madness(117) media(37) memories(140) mindcrush(228) moral(19) music(24) politics(49) porn(11) problems(159) quiz(12) relationship(76) school(7) sex(130) sport(10) stress(6) travel(21) war(12) webcafe(6) work(32)
- adventuring (3)
- breaking news (7)
- cynical speech (876)
- just a photography (2)
- mindcrushing art (121)
- notes from the bar (6)
- novel: a detective story (12)
- novel: the taste of bravery (3)
- play: a comedy for lunatics (7)
- play: audience in menses (8)
- questions and answers (8)
- shapes (16)
- short story: an exciting touch of a hate (3)
- table for two (4)
- those sleepless nights (12)
- those vicious rains (5)
- victoria's secrets (15)
-
Спамъри
- asktisho @ 2016-07-21
Спред, спред... :)
- legrandelf @ 2016-07-18
:) Thanks a lot! Или с други думи, благодаря сърдечно :} Spread the мълва! :))
- asktisho @ 2016-07-18
Хаха, тези клипчета са невероятни! Харесва ми, че си открил дарбата за сценично поведение и, че я развиваш! А и...
- елегантни обувки @ 2016-01-05
Страхотно клипче :) Много малко хора могат да го разберат за съжаление!
- alen @ 2013-10-29
о, дано да е едноетажна и също така любвеобилна, освен толерантна и строга... ;))
- рицар @ 2013-10-25
:) качихме стъпала, полуетажа е близо. а тя е толерантна, изчаква те строго да я заобичаш по свой си начин.
- alen @ 2013-10-24
риц (Крис), ти още ли я мъчиш тая пуста психология, пич! ;))
- рицар @ 2013-10-23
Имам и един любим цитат от Уго, ама е възможен само след голяма палермо с няколко бирички, сори, пък и...
- рицар @ 2013-10-23
"За да съдим за детето справедливо и вярно, не трябва да го пренасяме от неговата сфера в нашата, а сами...
- legrandelf @ 2013-10-20
Съвсем не - можеше линк да пуснеш. Кой гледа X-Factor?
- asktisho @ 2016-07-21




Посей семето на мъдростта си
Trackback | RSS 2.0
Благодаря ти, че не го пусна в работно време… много красиво. :)
Гледам да внимавам кога какво пускам, че да не преча на работния процес на скъпите ми читатели :))
Но ако доброволно се разсейвате, няма да ви спирам, даже ще насърчавам, хахаха :))
Уау Марти,откъде го изкара това”парче”,чак тръпки ме побиха,намокри ми се гърбът,изживях го направо!
Ужасяващо реално ми прозвуча.
Крачи по ръба м/у реалното и една такава красива история … хареса ми
Случайно попаднах тук, но се радвам, че имах възожността. Много добър … разказ .. презполагам. Поздравления !
Много плюсове за теб. И една скоба. Или дробна черта. Просто за разнообразие, за отмора на очите.
Браво. Много приятно.
Нели, това парче го изкарах от… себе си :))
Вчера видях едно младо момиче да си хвърля фаса на улицата й… историята се роди в главата ми :)
Кала, Антон, благодраско за позитивните коментари :) Радвам се, че ви е харесало :)
Антон, може и по-често да се отбиваш :) Като няма ново - ровиш в архива, не е като да няма какво да се чете там, хехехе.
morrt, веднъж си писах статус във Фейсбук: “като долна черна” :))
Та - на това ми напомни коментара ти :)
Ех, Марти.. първо ме впечатли снимката (аккто знаеш), но разказът е невероятен.
Изпих си кафето с теб.. ммм колко вкусно кафе беше :-)))
Понякога думите не ми стигат, за да опиша чувствата, които параждат твоите текстове! Започвам да чета и докато стигна края не дишам, не мигам, просто съм вътре…съзнанието ми е поето изцяло! Много си добър! :)
Снимката от доста време си я пазя, Вики… и ето че влезе в употреба :)) При това доста приятно, както виждам, хехехе :)
si, такъв фийдбек е едно от нещата, за които си мисля, докато пиша :) Тъй като не си мисля, за това което пиша - то само се пише, остава да си представям как ще реагирате ;)
Когато не е забавно, че да ви залея с кафе и да се стоплите (външно), го правя така че да си пиете кафето бавно, на малки парещи глътки, за да се топлите вътрешно :)
А и дори когато нямате такава течност, с която да се разбуждате/стопляте рано сутрин - потапянето се грижи за приноса на горе изброените чувства :))
Тайфата ни те поздравява-здраве и любов ти пожелава!
Нека винаги си в настроение и да правиш всичко с вдъхновение!
Честит имен ден на Мартин:)))
Оказва се, че наистина имам (още един) имен ден :)))))
Благодаря за закачливия поздрав, Нели! :))
Хареса ми!
Те омразата и любовта си вървят ръка за ръка :)))
Що се отнася до именните дни… меххх, нека има поводи за черпеници (и напивания) :))
Мдаааа това е ефекта “(Cynical) Speechless”… :)
Трябва да се допитам до антенките, които ми подават сигнала, докато пиша :))
Ако те кажат, че ще има втора част, ще има :)))
Събина, точно така :) Това е ефекта, хаахахах :)
ВЕЛИКО, ВЕЛИКО, мани, бегай, дайте път, така се ВЪЗТОРГНАХ, че забравих да си поема дъх!
Колко сарказъм има в думите ти? :))
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, наистина ме срази, приятно умаломощена, като че ли току що се роди ГЕНИЙЙЙЙЙ